آزمایشات و معاینات چکاپ سلامت

سلامتی و تندرستی مهم‌ترین سرمایه‌ هر انسان در طول عمرش است. پیشگیری از بیماری یا تشخیص زودهنگام آن به خصوص در زمانی که بیماری هنوز ایجاد علامت نکرده آسان‌تر از درمان بیماری در مراحل پیشرفته است. تشخیص به موقع بیماری و درمان آن می‌تواند از بروز مشکلات بعدی جلوگیری کند. امروزه معاینات چکاپ سلامت می‌تواند نقش بسیار مهمی در شناسایی زودهنگام بیماری داشته باشد به نحوی که از بروز عوارض جانبی بعدی جلوگیری کند. اما مراجعه به مطب‌های پزشکی با تخصص‌های مختلف جهت چکاپ کامل بدن شاید امری وقت‌گیر و پرهزینه باشد. خدمات چکاپ این مرکز در سطوح مختلف انجام می‌شود که در سطح اولیه آن انجام آزمایشات پایه، بررسی اولیه سیستم قلب و عروق، بررسی اولیه سیستم تنفسی و… صورت می‌گیرد. سطوح پیشرفته چکاپ نیز با آزمایشات تکمیلی در این مرکز ارائه می‌گردند.

بنابراین با مراجعه به مرکز پرانا ابتدا آزمایشات جامع جهت تشخیص بیماری‌ها صورت گرفته، پس از آن در صورت مشاهده مشکل در هریک از بخش‌های بدن جهت انجام معاینات تکمیلی ارجاعات لازم انجام می‌گیرد تا به اصلاح سریع آن پرداخته و از بروز عواقب متعدد بیماری‌ها در آینده جلوگیری شود. همچنین جهت اطمینان خاطر شما عزیزان، روند معاینات و درمان شما را در صورت نیاز تا پایان پیگیری خواهیم کرد.

در معاینات بدو استخدام و معاینات دوره‌ای مرکز پرانا به منظور بررسی سلامت شاغلین علاوه بر معاینات چکاپ عمومی، معاینات چکاپ سلامت اختصاصی برای کلیه شرکت‌ها و سازمان‌ها قابل انجام است.

چرا باید معاینات چکاپ سلامت را انجام داد؟

آزمایشات و معاینات چکاپ سلامت
 • از سلامت خود مطمئن شوید

حتی اگر احساس بیماری ندارید و سلامت هستید، معاینات چکاپ می‌تواند مفید باشد زیرا به شما این امکان را می‌دهد تا در صورت احتمال ابتلا به بیماری به‌موقع از آن مطلع شده و از پیشرفت آن جلوگیری شود. از این طریق به‌راحتی می‌توانید وضعیت سلامتی خود را مدیریت کنید. 

 • از پزشک مشاوره بگیرید

معاینه به شما این فرصت را می‌دهد تا در مورد مسائلی با پزشک صحبت کنید که هرگز در طول ویزیت‌های روتین فرصت حل آنها را نداشته‌اید. هدف شناسایی، کاهش یا حتی حذف عوامل خطر در ابتلا به یک بیماری، تشخیص زودهنگام مشکلات بالقوه سلامت و بهره مندی از توصیه های فردی است.

 • وضعیت سلامتی شما پیگیری شود

در صورت تمایل، مرکز پرانا می تواند دسترسی سریع به خدمات تشخیصی و درمانی توسط متخصصین برتر را برای شما فراهم و وضعیت سلامتی شما را در فواصل زمانی مورد نیاز پیگیری کند تا ریسک ابتلا به بیماری یا پیشرفت آن کاهش یابد.

چکاپ سلامت عمومی

معاینات چکاپ عمومی بخشی از معاینات و آزمایشات چکاپ سلامت است که در آن آزمایش خون و ادرار، سونوگرافی از احشای داخلی بدن و بسیاری موارد دیگر انجام می‌شود. این معاینات کمک می‌کند تا دید اولیه‌ای از وضعیت سلامتی خود به‌دست آورید. در صورتی‌که در هریک از این آزمایشات مشکلی تشخیص داده شود، معاینات تکمیلی جهت بررسی دقیق‌تر تجویز و ارجاعات لازم انجام می‌شود. بطور کلی این معاینات شامل موارد روبروست.

 • شمارش سلول‌های خونی (CBC)
 • عملکرد کلیه (BUN/Cr)
 • عملکردکبدی (AST,ALT,ALK/P)
 • دیابت (FBS,HbA1c)
 • بررسی کم خونی (TIBC,Serum Iron,Ferritin)
 • بررسی چربی‌های خونی (Total CHOL, TG, LDL, HDL)
 • عملکرد تیروئید (T4/TSH)
 • پروفایل‌های ویتامینی (Vitamin D, B9,B12)
 • بررسی فاکتورهای التهابی (CRP, ESR,CPK,IDH)
 • آزمایش ادرار (U/C ,U/A)

برای غربالگری سرطان روده بزرگ و آزمایش خون در مدفوع

شامل PSA برای تشخیص زودرس سرطان پروستات، آزمایش پاپ اسمیر و HPV Genotyping برای تشخیص زودرس سرطان دهانه رحم، سایر آزمایشات تشخیصی سرطان دستگاه‌های مختلف بدن

این بررسی شامل نوارقلب، اکوکاردیوگرافی و تست ورزش می‌باشد که در آن وضعیت ساختمانی، اختلالات دریچه‌ای، اندازه قلب، تنگی شریان‌های قلب بررسی می‌گردند و می‌توان بیماری‌های قلبی را در مراحل ابتدایی تشخیص داد.

شامل رادیوگرافی قفسه سینه، سونوگرافی شکم و لگن، سونوگرافی پروستات (در آقایان)، سونوگرافی پستان (در خانم‌های زیر 40 سال) و ماموگرافی (در خانم‌های بالای 40 سال) است. علاوه بر این اقدامات، در صورت نیاز سی‌تی اسکن و MRI در مورد اعضاء مختلف بدن قابل انجام هستند.

سنجش حدت بینایی و سایر آیتم‌های مرتبط با بینایی با دستگاه اپتومتری، چارت، کتابچه دید رنگ، دید عمق، میدان بینایی و همچنین بررسی سلامت شنوایی از طریق راه هوایی، راه استخوانی و…

چکاپ سلامت اختصاصی

آنالیز بدن (بادی کامپوزیشن)

ما علیرغم داشتن وزن/ قد/ BMI یکسان ممکن است ترکیبات بدنی متفاوتی داشته باشیم.

از طریق آنالیز بدن یا بادی کامپوزیشن می‌توانید درصد چربی، عضله و آب بدن خود را براحتی تعیین کنید. این اطلاعات به شما کمک می‌کند رژیم غذایی و برنامه ورزشی استاندارد داشته باشین تا در کنار کاهش چربی و افزایش عضله به‌منظور رسیدن به تناسب اندام، سلامتی خود را تضمین کنیم. این آنالیز از طریق به‌روزترین و پیشرفته‌ترین دستگاه (دستگاه INBODY 770) انجام می‌شود.

پس از انجام تست، نتایج آنالیز توسط پزشک و یا کارشناس تغذیه تفسیر می‌شود. در صورت نیاز و تمایل به دریافت رژیم غذایی نیز می‌توانید در مرکز پرانا رژیم غذایی مخصوص به خود را با توجه به آنالیز صورت گرفته و اهداف مورد نظر دریافت کنید. جهت اطلاع از شرایط انجام تست و سایر جزئیات مربوط به آن بر روی لینک روبه‌رو کلیک کنید.

ارزیابی اسکلتی-عضلانی و حرکات اصلاحی

بسیاری از ناهنجاری‌های ستون‌فقرات با حرکات اصلاحی قابل اصلاح هستند.

اختلالات و ناهنجاری‌های اسکلتی-عضلانی در جوامع امروزی بعلت عدم تحرک بدنی، سبک زندگی غلط، پوسچر نامناسب و… شیوع بسیار بالایی دارد. این اختلالات علاوه بر ایجاد درد و ناراحتی به مرور زمان باعث بد فرم شدن شکل بدن می‌شوند. از جمله این ناهنجاری‌ها می‌توان به قوز پشت، گودی بیش از حد کمر، سر به جلو، نابرابری شانه و… اشاره کرد.

خیلی از اوقات این ناهنجاری‌ها با حرکات اصلاحی در کنار تغییر سبک زندگی و اصلاح پوسچر قابل رفع است و تا حدود زیادی بهبود می‌یابد. در مرکز پرانا ارزیابی اسکلتی-عضلانی توسط تیم متبحر و با تجربه قابل انجام است. با انجام این آنالیزها قادر خواهید بود برنامه حرکات اصلاحی مختص به خود را دریافت کنید. اطلاعات بیشتر را از لینک روبه‌رو بخوانید.

همانطور که ذکر شد معاینات چکاپ سلامت پرانا شامل معاینات جامع اولیه از کل بدن و همچنین معاینات چکاپ تخصصی جهت بررسی دقیق‌تر شامل آنالیز بدن و ارزیابی اسکلتی-عضلانی است. انجام کلیه این معاینات در یک مکان که خارج از محیط‌های بیمارستانی باشد و دسترسی آسان به آزمایشگاه، سونوگرافی و… را فراهم کند از مزایای انجام چکاپ سلامت در مرکز پرانا است. علاوه بر این پیگیری روند معاینات زیر نظر پزشکان و متخصصین پرانا امری است که شاید ما را از سایر کلینیک‌های چکاپ متمایز می‌کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص جزئیات، نحوه نوبت‌دهی و… از طریق راه‌های ارتباطی پرانا با ما در تماس باشید.

طب کار پرانا را در شبکه‌های اجتماعی زیر دنبال کنید.

تخفیف-طب کار پرانا