تست اعتیاد طب کار, معاینات طب کار

آزمایش عدم اعتیاد طب کار

آزمایش عدم اعتیاد طب کار

فهرست محتوا

اعتیاد از مشکلات بزرگی است که هم اکنون بسیاری از افراد را گریبان‌گیر خود کرده است. طی سال‌های اخیر شاهد افزایش اعتیاد جوانان در جامعه هستیم. قطعاً هیچکس نمی‌داند که فرزندان یا عزیزانشان چگونه و از چه طریقی به مواد مخدر معتاد شده‌اند. حال یکی از دغدغه‌های مهم افراد قبل از استخدام اطمینان از عدم اعتیاد است. بدون شک اعتیاد می‌تواند سخت‌ترین و بدترین حالت و مشکل در زندگی یک شخص باشد. قبل از استخدام یکی از آزمایشات مهمی که باید انجام داد آزمایش عدم اعتیاد است. بدون شک اولین چیزی که قبل از استخدام به ذهن خطور می‌کند نیز این آزمایش خواهد بود. اکنون شما کاربران عزیز جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

آزمایش عدم اعتیاد به مواد مخدر یکی از آزمایشات بدو استخدام معاینات طب کار است که توسط کارفرمایان درخواست می‌شود.مصرف مواد مخدر و الکل علاوه بر اینکه ممکن است منجر به مخاطرات ایمنی و بهداشتی زیادی شود، کاهش بهره‌وری نیروی انسانی را نیز سبب می‌شود. از این رو بسیاری از کارفرمایان انجام تست عدم اعتیاد برای استخدام را یکی از شروط به کارگیری افراد در سازمان خود می‌دانند. البته بسیاری از کارفرمایان بعد از استخدام نیرو، در حین فعالیت و به صورت دوره ای نیز ممکن است آزمایش اعتیاد را از کارکنان خود بخواهند. در این مقاله مروری داریم بر انواع آزمایش اعتیاد استخدامی، شرایط انجام آن، داروهای مثبت کننده تست عدم اعتیاد و همچنین هزینه آزمایش اعتیاد 1403.

تست اعتیاد چگونه انجام می شود و چقدر دقیق است؟

تست اعتیاد معمولا زمانی که شغل فرد حساس باشد به گونه ای که اعتیاد به مواد مخدر باعث آسیب به خود فرد و یا بقیه افراد در محیط کار شود، توسط کارفرمایان درخواست می شود. با این وجود بسیاری از کارفرمایان جهت پیشگیری از گسترش اعتیاد در بین کارکنانشان این آزمایش را انجام می دهند به خصوص که به رفتار آنها مشکوک باشند.

تست اعتیاد چگونه انجام می شود و چقدر دقیق است؟

رایج ترین آزمایش تشخیص اعتیاد، آزمایش ادرار است که به درخواست کارفرما انجام می شود. دقت انجام این آزمایش در آزمایشگاه های مورد تایید بسیار بالاست. به این صورت که در صورتیکه نتیجه آزمایش مثبت باشد مجدداً از بخش دیگری از نمونه به منظور تایید آزمایش تکرار صورت می گیرد. در صورت تایید آزمایش دوم، پزشک با مشاهده آزمایشات نتیجه نهایی را به کارفرما به صورت خصوصی اعلام می کند. با این وجود در آزمایش اعتیاد مانند هر آزمایش دیگری احتمال و درصد خطا نیز وجود دارد. به این صورت که ممکن است مصرف ماده ای به علت تشابه با ماده  اعتیاد آور، جواب تست مثبت کاذب نشان داده شود در حالی که فرد به آن ماده هیچ گونه اعتیاد ندارد. برای مثال مصرف قرص ها و شربت های کدئین دار تا دو روز قبل از آزمایش مورفین باعث مثبت شدن این تست می شود.

آزمایش اعتیاد چیست؟

آزمایش عدم اعتیاد آزمایشی است که قبل از استخدام به آن توجه ویژه‌ای می‌شود. اعتیاد یکی از بیماری‌های سخت و پیچیده‌ای است که ترک آن برای افراد معتاد کار بسیار دشواری خواهد بود. چرا که اعتیاد روی مغز تاثیرات منفی بسیار فراوانی خواهد گذاشت.

قطعاً ترک اعتیاد برای تمامی افراد به ویژه آنهایی که در ابتدای این مسیر هستند، سخت خواهد بود. البته امروزه با توجه به داروها و روش‌هایی که برای ترک اعتیاد در نظر گرفته‌اند، می‌توان گفت ترک اعتیاد کمی راحت‌تر از گذشته است. حال برای اطلاع از اعتیاد هر شخصی باید آن فرد آزمایش بدهد.

قطعاً وارد شدن یک شخص معتاد در محیط کاری هر ارگانی می‌تواند مشکلات بسیار زیادی به وجود بیاورد. چه بسا اینکه زندگی با یک فرد معتاد نیز کار بسیار دشواری است چه بسا اگر مواد مخدر خطرناک و پرقدرتی مصرف کند. پس آزمایش اعتیاد یکی از مهمترین آزمایشاتی است که قبل از استخدام باید به آن توجه ویژه‌ای داشت.

چه زمانی آزمایش اعتیاد طب کار انجام می شود؟

تست اعتیاد یکی از انواع آزمایش ها می باشد که معمولا آن را بعنوان یکی از آزمایشات قبل از ازدواج می شناسیم. با اینکه می توان پرکاربردترین دلیل انجام تست اعتیاد را موضوع ازدواج دانست اما انجام این آزمایش در کشور ما دلایل مهم دیگری نیز دارد. از جمله مواردی که در آن ها نیاز به انجام آزمایش اعتیاد وجود دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پیش از استخدام:

  به منظور جلوگیری از استخدام افراد معتاد صورت می گیرد. در این حالت متقاضی شغل رضایت انجام ازمایش را می دهد و در صورت مثبت شدن نتیجه کارفرما از اشتغال آنها جلوگیری می کند.
 • شک منطقی:

  در زمانی که سرپرستان یا مدیر کارخانه به رفتار یک شاغل شک کند و نشانه ها و علائم اعتیاد به مواد مخدر را ببیند می تواند درخواست آزمایش برای وی بدهد.
 • بعد از حادثه:

       گاهی اوقات بعد از ایجاد آسیب های مالی یا جانی توسط فرد از وی تست اعتیاد به خصوص الکل گرفته می شود. اگرچه وجود الکل یا ماده مخدر           ممکن است عامل ایجاد حادثه نباشد.

 • به صورت تصادفی:

  این عمل به صورت تصادفی و پیش بینی نشده انجام می شود.
 • معاینات دوره ای:

  گاهی این آزمایش توسط برخی کارفرمایان به صورت دوره ای به خصوص سالانه صورت می گیرد.اما در صورت مشخص بودن زمان انجام آزمایش کارکنان ممکن است قبل از انجام آزمایش ترک موقت کنند.
 • بازگشت به کار:

  گاهی اوقات کارکنانی که معتاد بوده اند و برای درمان ترک اعتیاد از شغل خود غیبت داشته اند قبل از بازگشت به کار آزمایش اعتیاد از آنها گرفته می شود.

دیگر موارد: گاهی اوقات ممکن است برخی کارفرمایان به منظور پیگیری وضعیت یا بازتوانی به صورت دوره ای این کار را انجام دهند. گاهی اوقات نیز از بین افراد یک کارگاه یا سازمان فقط افراد مشکوک را جهت آزمایش می فرستند. ممکن است این آزمایش به صورت داوطلبانه نیز صورت گیرد.

آزمایش عدم اعتیاد چگونه انجام می‌شود؟

تست اعتیاد به روش‌های گوناگونی انجام می‌شود. با توجه به اینکه با مصرف مواد مخدر، تمام اعضا و سلول‌های بدن به آن ماده آلوده می‌شوند بنابراین با نمونه‌برداری از هر قسمت بدن که با سلولهای داخلی بدن ارتباط دارند، می‌توان آن را به عنوان نمونه آزمایش کرد. با این وجود مهم‌ترین راه‌های تشخیص اعتیاد از طریق نمونه ادرار، بزاق دهان، عرق بدن و آزمایش خون است.

رایج‌ترین روش تست اعتیاد در ایران از طریق نمونه ادرار است.

تفاوت انواع روش های تست اعتیاد طب کار چیست؟

روش های مختلفی برای انجام تست اعتیاد به کار گرفته می شود که ممکن است در برخی موارد نوع خاصی از آن درخواست شود ولی به طور کلی مقرون به صرفه ترین و رایج ترین روش در ایران تست ادرار است. اگرچه برای کشف مصرف الکل از تست تنفس به طور معمول استفاده می شود.

 • آزمایش ادرار:

  آزمایش ادرار رایج‌ترین روش برای تشخیص مخدرهای غیرمجاز است. این تست غیرتهاجمی است. نمونه ادرار می‌تواند حاوی غلظت بالایی از مخدر مورد آزمایش و محصولات جانبی مخدر باشد. با این حال، نمونه ادرار نسبت به برخی روش‌های دیگر به میزان کمتری در تشخیص مواد مخدر و الکل مؤثر است. زیرا این مواد به مدت کوتاه‌تری در ادرار باقی می‌مانند. به عبارت دیگر، کمتر احتمال دارد که آزمایش ادرار مصرف منظم مخدر را پس از یک دوره‌ی ۴۸ ساعته تشخیص دهد. یکی دیگر از اشکالات آزمایش ادرار، سهولت و امکان دستکاری نمونه هاست.
 • آزمایش تنفس برای الکل:

    این روش بیشتر برای تست تشخیصی مصرف الکل مرسوم است و نتیجه انجام آن نیز می تواند در لحظه به دست می آید. دیگر روش های آزمایش اعتیاد تست خون، مو، مایعات دهانی و عرق است. در این آزمایش از یک بالون و یک لوله شیشه‌ای استفاده می‌کنند که داخل این لوله بلورهای زردی وجود دارد. پس از دمیده شدن هوا به داخل بالون نوارهای کریستالی با توجه به درصد الکل در سیستم تنفسی تغییر رنگ می‌دهند.

 • آزمایش خون:

    این نوع تست که یک تست تخصصی است در آزمایشگاه و توسط افراد متخصص انجام می‌شود. این روش با نمونه‌برداری از خون فرد انجام شده و   آزمایشات تشخیصی بر روی آن انجام می‌شود تا از اعتیاد یا عدم اعتیاد فرد اطمینان حاصل شود. تست‌های آزمایش خون برای اعتیاد بسیار پیشرفته بوده و حتی امکان تشخیص نوع مواد و داروهای مصرفی نیز وجود دارد. نتیجه و خروجی این تست بسیار دقیق بوده و می‌توان به نتیجه آن کاملا اعتماد کرد. از جمله تست‌های اعتیاد به کمک آزمایش خون، می‌توان به مواردی مانند: تست اعتیاد حشیش و محرک‌ها از جمله آمفتامین، کدئین، مورفین، متادون، شیشه، بنزودیازپین‌ها و… اشاره کرد.

 • موی سر و بزاق:

     یکی از راه‌های تشخیص اعتیاد در افراد، موی سر و بزاق دهان است. از آنجا که متابلولیت‌های مواد مخدر در مو و بزاق مدت بیشتری باقی می‌ماند این تست می‌تواند دقت و اعتبار بالاتری داشته باشد. اگر چه این آزمایش در ایران چندان رایج نیست اما می‌تواند تا شش ماه بعد از مصرف، مواد را در بدن تشخیص دهد. جهت آزمایش مو از موی سر یا بدن می‌توان استفاده کرد. اما موی سر دقیق‌تر است زیرا اگر بدانیم که موی انسان به طور متوسط ماهیانه یک سانتی‌متر رشد می‌کند، با داشتن ۶ سانتی‌متر از مو می‌توان تاریخچه مصرف شش ماهه فرد را به دست آورد. بنابراین طول نمونه مو اهمیت دارد و به همین دلیل موی سر برای افزایش دقت آزمایش مناسب‌تر است. بسیاری از افراد جهت طفره رفتن از این آزمایش، موی سر خود را قبل از تست می‌تراشند. آزمایش بزاق هم مانند آزمایش مو در ایران هزینه‌بر بوده و به همین دلیل رایج نیست.

 • عرق:

نوع دیگری از آزمایش اعتیاد است که در آن از پچ های پوستی (مثل برچسب) استفاده می شود و میزان مواد در عرق فرد می سنجد. این پچ مثل بانداژ چسبی است و آن را به پوست برای مدتی می چسبانند  و لایه غشایی آن ناحیه مورد بررسی را از کثیف شدن یا الودگی محافظت می کند. این روش معمولاً به طور گسترده در محل های کار مورد استفاه قرار نمی گیرد بلکه بیشتر جهت تایید بیشتریا حسن عمل انجام می دهند.

آزمایش عدم اعتیاد برای استخدام شامل چیست ؟

اینکه چه مواردی در آزمایش اعتیاد بررسی شود بسته به درخواست کارفرما و سازمان مربوطه در معرفی‌نامه متقاضی معاینات قبل از استخدام، ممکن است متفاوت باشد. تست اعتیاد رایج درخواستی اکثر سازمان‌ها آزمایش عدم اعتیاد سه‌گانه است. در مواردی ممکن است تست اعتیاد ده‌گانه نیز تقاضا شود که در زیر انواع آزمایش اعتیاد استخدامی معرفی شده است:

تست اعتیاد ۱۰ گانه

 • مورفین (تریاک، هرویین)
 • شیشه
 • آمفتامین
 • متادون
 • ترامادول
 • بنزودیازپین‌ها
 • بوپرنورفین
 • ماریجوانا، گل و حشیش
 • باربیتورات‌ها
 • ضدافسردگی‌های سه‌حلقه‌ای

تست اعتیاد ۳گانه

 • آمفتامین
 • مت آمفتامین
 • مورفین (تریاک، هرویین)
انواع تست اعتیاد/آزمایش عدم اعتیاد

مصرف چه داروهایی تست اعتیاد را مثبت می‌کند؟

برای آزمایش عدم اعتیاد بایستی حداقل ۷۲ ساعت قبل از انجام تست از استفاده و مصرف برخی مواد و داروها جلوگیری کرد، از جمله:

 • انواع روانگردان‌های بسیار قوی مانند آمفتامین و متادون
 • انواع آنتی بیوتیک‌ها از جمله آموکسی‌سیلین
 • انواع قرص‌ها و مواد خواب‌آور و آرام‌بخش
 آزمایش عدم اعتیاد/ تست اعتیاد/ مصرف چه داروهایی تست اعتیاد را مثبت می‌کند؟/ طب کار پرانا/ هزینه تست اعتیاد بدو استخدام 1402 چقدر است؟

همچینن بخوانید…

ماندگاری انواع مواد مخدر در بدن چقدر است و تا چه مدت نتیجه تست اعتیاد را مثبت می‌کند؟

هزینه تست اعتیاد بدو استخدام 1403 چقدر است؟

با توجه به اعلام تعرفه و هزینه طب کار 1403 در ماه اردیبهشت، هزینه آزمایش اعتیاد بدو استخدام نیز افزایش داشته است. بنابراین در آزمایشات بدو استخدام، برای هزینه تست اعتیاد 1403 اگر در معرفی نامه آزمایش اعتیاد  تک تستی درخواست شده باشد مبلغ 133 هزار تومان (1,330,000 ریال)، آزمایش عدم اعتیاد سه تستی یا سه گانه 165 هزار تومان (1,650,000ریال)، شش (پنج) تستی 210 هزار تومان ( 2,100,000ریال) و برای هزینه تست اعتیاد ده‌گانه مبلغ 370 هزار تومان ( 3,700,000ریال)  نیز در نظر گرفته شده است.

چه مقدار مواد مخدر نتیجه آزمایش اعتیاد را مثبت می کند؟

مقداری از هر ماده مخدر که می تواند نتیجه آزمایش اعتیاد را مثبت کنند بسیار متقاوت است. برای هر ماده مخدر یک سطح انقطاع (cut off level) وجود دارد که توسط قانون تعیین می شود و معمولاً این مقدار دست بالا انتخاب می شود تا نتیجه تست افراد مثبت کادب تشخیص داده نشود. مثبت کاذب زمانی رخ می دهد که آزمایش انجام شده مصرف برخی داروهای دارای آمفتامین و کدئین و همچنین برخی داروهای ضدافسردگی و اضطراب را به عنوان یک ماده مخدر شناسایی کند در حالی که فرد آن ماده مخدر را مصرف نکرده است.

هزینه آزمایش عدم اعتیاد برای استخدامی به عهده چه کسی است؟

هزینه تست اعتیاد برای استخدام به عهده فرد متقاضی استخدام است اما پس از استخدام طبق قانون هزینه تست اعتیاد که به صورت دوره‌ای انجام می‌شود بر عهده کارفرما است و مدت زمان انجام آزمایش جز ساعات کاری فرد محسوب می‌شود.

آیا سیگار تست اعتیاد را مثبت می کند؟

بسیاری از افراد سیگاری هنگام مراجعه جهت انجام آزمایش طب کار از این موضوع نگرانند که سیگار کشیدن آنها منجر به مثبت شدن تست اعتیاد و مانع از استخدام آن‌ها شود. لازم است بدانید که در سیگار هم ماده‌ مخدر و اعتیادآوری مانند نیکوتین وجود دارد که باعث وابستگی یا همان اعتیاد فرد به آن می‌شود. در برخی موارد، اعتیاد به سیگار با انجام آزمایش ادرار تشخیص داده می‌شود، اما در تست‌های رایج اعتیاد که توسط مراکز طب کار انجام می‌شود این مورد بررسی نمی‌شود.

آزمایش عدم اعتیاد/سیگار تست اعتیاد را مثبت می کند؟/ شرایط و نکات لازم جهت انجام آزمایش اعتیاد معاینات بدو استخدام

در صورتی که برای سازمان اعتیاد به سیگار نیز اهمیت داشته باشد، تست نیکوتین یا تست تنباکو پیشنهاد می‌شود. در این تست‌ها اعتیاد فرد به هرگونه سیگار، قلیان، پیپ و هر چیز دیگری که دارای این مواد باشد قابل تشخیص هست. همچنین سیگارهای الکترونیکی یا به اصطلاح ویپ هم از این قاعده مستثنا نیست!

از طریق تست نیکوتین و تست تنباکو اعتیاد به سیگار، قلیان، پیپ و حتی سیگار الکترونیکی یا ویپ قابل تشخیص است.

شرایط و نکات لازم جهت انجام آزمایش عدم اعتیاد معاینات بدو استخدام

 • همراه داشتن معرفی‌نامه ( از ارگانهای دولتی یا شرکتهای خصوصی )،کارت شناسایی معتبر ضروری است.
 • جهت انجام آزمایش عدم اعتیاد ناشتا بودن لازم نیست.
 • نمونه مورد نیاز جهت انجام آزمایش عدم اعتیاد، نمونه ادرار می‌باشد.
 • در صورت مثبت شدن اولیه نتایج آزمایش نیاز به آزمایشات تکمیلی می‌باشد.
 • در صورت مثبت شدن جواب آزمایش، تقلب در نمونه‌گیر ، امتناء از دادن نمونه و یا ….به‌مدت ۶ ماه امکان اخذ نمونه مجدد نیست.
 • مدت اعتبار جواب تست اعتیاد یک ماه پس از تاریخ پذیرش است.
آزمایش عدم اعتیاد/ ناشتا بودن برای آزمایش عدم اعتیاد/ تست اعتیاد/شرایط و نکات لازم جهت انجام آزمایش اعتیاد معاینات بدو استخدام

آیا انجام آزمایش اعتیاد از سوی کارفرما قانونی است؟

با وجود اینکه برای افرادی که شغل حساسی از نظر ایمنی ندارند تست اعتیاد دلیل منطقی ندارد اما تقریباً در اکثر موارد کارفرما طبق قانون می تواند شاغلین خود را برای اعتیاد مورد آزمایش قرار دهد.

مواد و داروها تا چه مدت زمانی در بدن باقی می مانند؟

هر دارو در اصطلاح یک پنجره تشخیص  دارد که مدت زمانی است که شواهد آن ماده بعد از مصرف در بدن باقی می ماند و در نتیجه اعلام عمومی زمان آزمایش منطقی نیست. در این میان پنجره مصرف الکل از بقیه کمتر و حدود 2 ساعت است. دیگر مواد تا زمان های بیشتری در بدن باقی می مانند که در پایین این میزان آمده است:

•    الکل: 1 تا 2 ساعت
•    آمفتامین ها: 48 ساعت
•    باربیتوراتها: 2 تا 10 روز
•    بنزودیازپینها: 2 تا 3 هفته
•    کوکائین: 2 تا 10 روز
•    متابولیت های هروئین: کمتر از 1 روز
•    مورفین: 2 تا 3 روز
•    ال اس دی: 8 ساعت
•    ماریجوانا (حشیش): استفاده تفننی آن 3 تا 4 روز، استفاده مکرر: چندین هفته
•    متافتامین: 2 تا 3 روز
•    متادون: 2 تا 3 روز
•    فنیسیلیدین: 1 هفته

بازه‌ زمانی تشخیص آزمایش اعتیاد افراد چقدر است؟

یکی از سوالات مهمی که در رابطه با اعتیاد افراد مطرح می‌شود بازه زمانی تشخیص آزمایش اعتیاد است. بد نیست بدانید که این بازه زمانی تشخیص مواد مخدر به چند فاکتور مهم بستگی دارد. میزان مصرف مواد مخدر، مدت زمان مصرف، سن، وزن، متابولیسم بدن، نوع تغذیه، سلامت عمومی، فعالیت‌های جسمی و ورزشی و نوع مواد مصرفی شامل عوامل تاثیرگذار در بازه زمانی تشخیص آزمایش اعتیاد هستند.

مواد مخدر بلافاصله پس از مصرف مستقیماً وارد خون می‌شود. در نتیجه با توجه به نوع مواد مخدر و درصد مصرف بین ۶ ساعت تا ۳ روز ممکن است در خون باقی بماند. پس بازه زمانی تشخیص آزمایش عدم اعتیاد بین ۶ ساعت تا ۳ روز پس از مصرف مواد است.‌

پس از گذشت این بازه زمانی مواد مخدر وارد دیگر اعضای بدن خواهد شد. قطعاً آزمایش خون یکی از معتبرترین آزمایشاتی است که می‌توان اطمینان بیشتری از آن داشت. البته این مسئله را نیز در نظر داشته باشید که بررسی آزمایش خون اعتیاد در مقایسه با آزمایش خون ادرار کمی دشوارتر است. حال در عوض نتایج آزمایش خون دقیق‌تر و معتبرتر از دیگر آزمایشات عدم اعتیاد خواهد بود. این مسئله را نیز مورد توجه قرار دهید که بسته به نوع مواد مخدر بازه زمانی ماندگاری آنها نیز متفاوت خواهد بود.

تریاک به عنوان یکی از پر مصرف‌ترین مواد مخدر معمولا تا ۸ ساعت در خون و سه روز در ادرار و بیش از ۹۰ روز در تست مو قابل رویت است.

هروئین به عنوان یکی از مشتقات افیونی معمولاً تا ۱۲ ساعت در خون و چهار روز در ادرار باقی می‌ماند. حال طی مدت ۹۰ روزه در تست مو این اعتیاد قابل تشخیص است.

مصرف شیشه بین ۲۴ تا ۷۲ ساعت در خون و سه تا ۶ روز در ادرار تشخیص داده می‌شود.

نکته

یکی از انواع آزمایش عدم اعتیاد شامل روش ایمونولوژیک است. این روش یکی از پیشرفته‌ترین روش‌هایی به شمار می‌رود که توسط اتصال آنتیژن به آنتی بادی می‌توان اعتیاد یک شخص را تشخیص داد. در این روش نیاز به نمونه ادرار است و امروزه برای آزمایش غربالگری روش ایمونولوژیک کاربرد زیادی دارد.

جمع بندی

طی سال‌های اخیر یکی از دغدغه‌های مهم تمامی خانواده‌ها عدم اعتیاد فرزندانشان به مواد مخدر است. بدون شک تمامی جوانانی که تصمیم به شروع زندگی مشترک دارند، درگیر این مسئله مهم هستند. یکی از نکات مهمی که دغدغه افراد را بیشتر می‌کند دور زدن روش‌های تست اعتیاد است. در گذشته بسیاری از افراد با استفاده از برخی روش‌ها، آزمایشات اعتیاد را دور می‌زدند. امروزه علم به حدی پیشرفت کرده که در هر صورت اعتیاد افراد تشخیص داده می‌شود. البته در صورتی که شما کاربران عزیز برای آزمایش عدم اعتیاد طب کار یا قبل از استخدام به یک آزمایشگاه پیشرفته مراجعه کنید.

همانطور که ذکر شد، آزمایش عدم اعتیاد از الزامات آزمایشات معاینات بدو استخدام بسیاری از ارگان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی است. لذا توجه شود که جهت انجام این تست ارائه معرفی نامه از سمت شرکت مربوطه به مراکز طب کار الزامی است. هزینه آزمایش عدم اعتیاد به نوع آزمایشات درخواستی کارفرما بستگی داردکه قیمت 1403 انواع تست اعتیاد استخدامی در بالا عنوان شد. سوالات خود در مورد تست اعتیاد، هزینه و سایر موارد را با ما در میان بگذارید. طب کار پرانا روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۷:۳۰ صبح الی ۱۶:۳۰ آماده پذیرش مراجعین محترم است.

124 نظر در “آزمایش عدم اعتیاد طب کار

 1. آرش گفت:

  سلام. میشه توضیح بدین hct هم در آزمایش اعتیاد قبل از استخدام چک میشه یا نه؟

  1. پرانا طب گفت:

   سلام دوست عزیز
   خیر. htc از موارد مورد بررسی در تست اعتیاد بدو استخدام نیست.

   1. محمد گفت:

    سلام
    میخواستم بدونم تست ۱۰گانه استخدام شامل HTC هم میشه ؟

    1. پرانا طب گفت:

     سلام و درود
     بله در تست اعتیاد ده گانه THC : تی اچ سی (ماریجوانا، گل و حشیش) نیز بررسی می‌شود.

   2. محمد گفت:

    واقعا.باید کیت مخصوص باشه ،؟اگر میشه یکم توضیح بدید.

    1. پرانا طب گفت:

     سلام و درود
     دوست عزیز متاسفانه متوجه سوال شما نشدم. لطفا دقیق‌تر مطرح کنید

     1. محمد گفت:

      سلام من واسه استخدام تست دادم گفت مشکوک به مصرف متادون هستی جوابمو فرستاد واسه تکمیلی اگه بازم مثبت بشه چیکار باید بکنم من مصرفی نداشتم فقط یه پودر تقویت قوای جنسی از یه پیج گرفتم چند ماهی مصرف کردم بنظرم توی اون بوده حالا باید چیکار کنم امکان تست مجدد بهم میدن یا نه ترو خدا جواب بدین

     2. حسین گفت:

      سلام
      اگر بعداز چند سال فقط دو سه بار در فاصله سه ما اخیر گل (ماری جوانا) مصرف بشه و آخرین مصرفش برای ۲ هفته گذشته باشه ب اندازه کمتر از نصف نخ توی آزمایش ادرار مثبت میشه؟؟؟

    2. مهرداد گفت:

     سلام وقت بخیر ایا قلیون هم ازمایش اعتیاد رو مثبت میکنه و ایا از بیمه تامین اجتماعی استفاده کنم

     1. PranaTeb گفت:

      سلام و درود
      خیر قلیان تست اعتیاد رو مثبت نمیکنه… بیمه تامین اجتماعی هزینه آزمایش اعتیاد رو پوشش نمیده

     2. علیرضا کیانی گفت:

      سلام من فردا میخام تست اعتیاد بدم واسه استخدامی یک ۲۷ روز هیچی مصرف نمیکنم قبلا گل مصرف میکردم میخاستم ببینم توی ازمایش استخدامی نشون میده

     3. محمد گفت:

      تو تست 10گانه مصرف کتامین را هم نشان میدهد؟

 2. روح اله گفت:

  ممنون از اطلاع رسانیتون. یه سوال
  3 روز بعد از مصرف متادون ممکنه جواب تست مثبت بشه؟

 3. روح اله گفت:

  ممنون از اطلاع رسانیتون. یه سوال
  3 روز بعد از مصرف متادون ممکنه جواب تست مثبت بشه؟

  1. پرانا طب گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله تا دو هفته احتمال مثبت شدن تست وجود داره

   1. Rz گفت:

    سلام ببخشید میخواستم بدونم برای استخدام در بانک چند روز سیگار نکشم تا منفی بشه؟

    1. پرانا طب گفت:

     سلام
     سیگار هیچکدام از نتایج آزمایشات را مثبت نمیکند.

     1. پرانا طب گفت:

      سلام دوست عزیز
      خیر مگر اینکه تست نیکوتین از شما گرفته شه… اما تست نیکوتین جز تست های روتین عدم اعتیاد معاینات بدو استخدام نیست

     2. حسین گفت:

      سلام
      اگر بعداز چند سال فقط دو سه بار در فاصله سه ما اخیر گل (ماری جوانا) مصرف بشه و آخرین مصرفش برای ۲ هفته گذشته باشه ب اندازه کمتر از نصف نخ توی آزمایش ادرار مثبت میشه؟؟؟

    2. Asd گفت:

     سلام وقت بخیر من حدودا دو هفته پیش یدونه قرص b2 مصرف کردم یعنی اعتیاد ندارم بهش فقط تفننی مصرف کردم میخوام برا اداره برق استخدام بشم میخواستم ببینم تست b2 هم میگیرن برا استخدام یا اگه میگیرن الان بعد 2 هفته تست من مثبت میشه؟

     1. پرانا طب گفت:

      سلام دوست عزیز
      قرص b2 تا حدود 10 تا 15 روز در بدن باقی می‌ماند و می‌تواند تست اعتیاد را مثبت کند.

  2. محمد گفت:

   سلام
   میخواستم بدونم تست ۱۰گانه استخدام شامل HTC هم میشه ؟

   1. پرانا طب گفت:

    سلام و درود
    بله در تست اعتیاد ده گانه THC : تی اچ سی (ماریجوانا، گل و حشیش) نیز بررسی می‌شود.

 4. محمد جواد گفت:

  سلام. وقت بخیر میخواستم یه سوال ازتون بپرسم.من دارم ازدواج میکنم توآزمایش ازدواجم تست مورفین.شیشه آمفتامین ومت آمفتامین نوشته شده من متادون مصرف میکنم آیاتواین ازمایش سه گانه تست متادونم گرفته میشه توروخدا راهنماییم کنید من مادرموتازه ازدست دادم دانشجوهستم تقریبا۲مامیشه توسط یه دوست لعنتی به یه قرص ۵میلی متادون گیر کردم، ازشماخواهش میکنم فقط راهنماییم کنید

 5. محمد جواد گفت:

  سلام. وقت بخیر میخواستم یه سوال ازتون بپرسم.من دارم ازدواج میکنم توآزمایش ازدواجم تست مورفین.شیشه آمفتامین ومت آمفتامین نوشته شده من متادون مصرف میکنم آیاتواین ازمایش سه گانه تست متادونم گرفته میشه توروخدا راهنماییم کنید من مادرموتازه ازدست دادم دانشجوهستم تقریبا۲مامیشه توسط یه دوست لعنتی به یه قرص ۵میلی متادون گیر کردم، ازشماخواهش میکنم فقط راهنماییم کنید

  1. پرانا طب گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله متادون تست رو مثبت میکنه. توصیه میشه حتما برای ترک کمک بگیرید

   1. ایمان رشدی گفت:

    سلام معذرت میخوام من حدود ۱۵سال حشیش مصرف کردم و العان نزدیک ۱۵روز ترک کردم ممکنه تست من مثبت باشه ؟

   2. ایمان رشدی گفت:

    سلام معذرت میخوام من حدود ۱۵سال حشیش مصرف کردم و العان نزدیک ۱۵روز ترک کردم ممکنه تست من مثبت باشه ممنون میشم پاسخ بدین

  2. یاشار گفت:

   سلام و خسته نباشید بنده از طرف شرکت که گواهی دادنبرای تست مورفین رفتم و ازمایش دادم بازم امروز به شرکت برای تکمیل مدارک رفتم و دوباره برام معرفی نامه برای کارت بهداشت دادن میخواستم ببینم بازم دوباره ازم تست اعتیاد میگیرن یا نه
   و اینکه دو هفته است که هروئین و شیشه مصرف میکنم هم ظهر ها و هم شب ها
   چقدر طول میکشه علایمشان رفع بشه و منفی بشم
   ممنون

   1. پرانا طب گفت:

    سلام دوست عزیز…
    هروئین تا 3 روز و شیشه تا 4 روز در بدن باقی می‌ماند و میتواند تست اعتیاد را مثبت کند

   2. Farhad گفت:

    سلام وقت بخیر من تازه میخام استخدام شرکت بشم منتها طب کار دادن بهم.ماری فقط ديشب کشیدم و سیگارم میکشم چن روز بايد بگذره ک دفع بشه از بدنم سیگار چن روز ماری چند روز ممنون میشم جواب بدین

 6. سید امیر حسام گفت:

  سلام و وقت بخیر
  من سه ماه تحت درمان متادون هستم زیر نظر پزشک متخصص ترک اعتیاد و الان میخوام در یک شرکت خصوصی شاغل بشم که باید برم طب کار در طب کار ازمایش عدم اعتیاد موجوده مشکلم این هست که ایا تست متادون گرفته میشه یا نه و اگر گرفته بشه و مثبت باشه چون زیر نظر درمانگر هستم و مصرفم رو پزشک مشخص میکنه ایا نتیجه تست مثبت متادون من به کارفرما گزارش میشه ? در ضمن من گواهی تحت درمان متادون رو دارم که پزشک بهم داده با وجود گواهی پزشکی مصرف متادون من به کارفرمام گزارش میشه یا نتیجه تست رو منفی اعلام میکنن چون مصرف متادونم تحت نظر پزشک درمانگر هست ?

  1. سعید گفت:

   سلام وقت بخیر ،
   قرص ترامدول تا چ مدت در بدن میمونه و چند روز بعد قطع مصرف جواب آزمایش منفی میشه؟

 7. سید امیر حسام گفت:

  سلام و وقت بخیر
  من سه ماه تحت درمان متادون هستم زیر نظر پزشک متخصص ترک اعتیاد و الان میخوام در یک شرکت خصوصی شاغل بشم که باید برم طب کار در طب کار ازمایش عدم اعتیاد موجوده مشکلم این هست که ایا تست متادون گرفته میشه یا نه و اگر گرفته بشه و مثبت باشه چون زیر نظر درمانگر هستم و مصرفم رو پزشک مشخص میکنه ایا نتیجه تست مثبت متادون من به کارفرما گزارش میشه ? در ضمن من گواهی تحت درمان متادون رو دارم که پزشک بهم داده با وجود گواهی پزشکی مصرف متادون من به کارفرمام گزارش میشه یا نتیجه تست رو منفی اعلام میکنن چون مصرف متادونم تحت نظر پزشک درمانگر هست ?

  1. پرانا طب گفت:

   سلام و وقت بخیر
   بله متادون در آزمایشات عدم اعتیاد هست. با 3 ماه درمان هنوز تست مثبت میشه. نتیجه تست به کارفرما گزارش میشه ولی چون گواهی درمان دارین احتمال زیاد از سمت کارفرما مانعی برای استخدامتون نباشه

 8. نیکان گفت:

  باسلام اگر در برگه کارفرما تست اعتیاد رو تیک نزده باشن طب کار خودش تست اعتیاد میگیره؟وآیا تست متادون میگیرن یا مرفین؟

 9. نیکان گفت:

  باسلام اگر در برگه کارفرما تست اعتیاد رو تیک نزده باشن طب کار خودش تست اعتیاد میگیره؟وآیا تست متادون میگیرن یا مرفین؟

  1. پرانا طب گفت:

   سلام دوست عزیز
   انجام آزمایشات بر طبق درخواست کارفرما در نامه و یا بصورت تلفنی انجام میشه … نوع تست درخواستی رو کارفرما مشخص میکنه

 10. فرخاری گفت:

  باسلام ببخشید سوالی داشتم خدمتتون من ۶سال پاکی داشتم ولی یه دوست ناباب یه قرص زیر زبانی بدو به من داد و حالا قرص B2مصرف میکنم .میخاستم بدونم آیا تو آزمایشات استخدامی دولت مثل نمونه خون یا آزمایشات ده گانه وهفت گانه B2مثبت نشون میده و اعتیاد طرفرو تایید می‌کنه یا نه .ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. پرانا طب گفت:

   سلام دوست عزیز
   قرص b2 تا حدود ۱۰ تا ۱۵ روز در بدن باقی می‌ماند و می‌تواند تست اعتیاد را مثبت کند.

 11. فرخاری گفت:

  باسلام ببخشید سوالی داشتم خدمتتون من ۶سال پاکی داشتم ولی یه دوست ناباب یه قرص زیر زبانی بدو به من داد و حالا قرص B2مصرف میکنم .میخاستم بدونم آیا تو آزمایشات استخدامی دولت مثل نمونه خون یا آزمایشات ده گانه وهفت گانه B2مثبت نشون میده و اعتیاد طرفرو تایید می‌کنه یا نه .ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. پرانا طب گفت:

   سلام دوست عزیز
   قرص b2 تا حدود ۱۰ تا ۱۵ روز در بدن باقی می‌ماند و می‌تواند تست اعتیاد را مثبت کند.

  2. احمد گفت:

   سلام در تست اعتیاد استخدام ، الکل هم بررسی میشه؟۳۰ ساعت قبل آزمایش الکل مصرف کردم جواب آزمایش مثبت میشه؟

   1. پرانا طب گفت:

    سلام دوست عزیز
    خیر. تست الکل جز تست های روتین اعتیاد معاینات بدو استخدام نیست

 12. AbC گفت:

  آیا الکل هم در آزمایش مشخص میشه واگه مشخص بشه تا چند ساعت قبل از آزمایش مصرف الکل مشخص میشه

  1. پرانا طب گفت:

   سلام دوست عزیز
   خیر الکل در آزمایشات معاینات بدو استخدام سنجیده نمیشه… اما جهت صحت آزمایشات بهتره حداقل 24-48 ساعت قبل از تست مصرف نشده باشه

 13. AbC گفت:

  آیا الکل هم در آزمایش مشخص میشه واگه مشخص بشه تا چند ساعت قبل از آزمایش مصرف الکل مشخص میشه

  1. پرانا طب گفت:

   سلام دوست عزیز
   خیر الکل در آزمایشات معاینات بدو استخدام سنجیده نمیشه… اما جهت صحت آزمایشات بهتره حداقل 24-48 ساعت قبل از تست مصرف نشده باشه

   1. سام گفت:

    سلام آزمایش بدو استخدام بانک.آزمایش ادراره یا آزمایش خون؟

    1. پرانا طب گفت:

     سلام دوست عزیز… آزمایشات روتین بدو استخدام شامل آزمایش خون است. آزمایشات تکمیلی بنا به درخواست کارفرما انجام می‌‌شود که می‌تواند شامل آزمایش ادرار و تست عدم اعتیاد نیز باشد

 14. ساعد گفت:

  سلام میخواستم بدونم در شرکت های داروسازی ، آزمایش عدم اعتیاد شامل تی اچ سی هم می‌شود یا خیر ؟؟؟

 15. ساعد گفت:

  سلام میخواستم بدونم در شرکت های داروسازی ، آزمایش عدم اعتیاد شامل تی اچ سی هم می‌شود یا خیر ؟؟؟

  1. پرانا طب گفت:

   سلام دوست عزیز
   آزمایش عدم اعتیاد و نوع آن یعنی اینکه چه موادی سنجیده شود بنا به نظر و ترجیح هر کارفرما می‌تواند متفاوت باشد

   1. علی گفت:

    سلام خسته نباشید
    میخواستم بدونم ازمایش عدم اعتیاد برای استخدام در ارتش شامل چه تست هایی میشه؟؟
    ممنون

 16. امیر گفت:

  سلام وقت بخیر نیکوتین جزو تست های استخدامی میباشد؟ باتشکر

 17. امیر گفت:

  سلام وقت بخیر نیکوتین جزو تست های استخدامی میباشد؟ باتشکر

  1. پرانا طب گفت:

   سلام دوست عزیز
   خیر. نیکوتین جز تست‌های اعتیاد روتین بدو استخدام نیست. اما ممکنه کافرمایی تقاضای انجام تست نیکوتین نیز داشته باشد.

 18. پرانا طب گفت:

  سلام دوست عزیز
  خیر. نیکوتین جز تست‌های اعتیاد روتین بدو استخدام نیست. اما ممکنه کافرمایی تقاضای انجام تست نیکوتین نیز داشته باشد.

  1. مهران گفت:

   ‌سلام وقت بخیر
   تست الکل برای ازمایش بدو استخدام تا چند روز عموما مثبت میشه ؟ برای کسی سالی دو سه بار مصرف میکنه تفریحی.

 19. احمد گفت:

  سلام در تست اعتیاد استخدام ، الکل هم بررسی میشه؟۳۰ ساعت قبل آزمایش الکل مصرف کردم جواب آزمایش مثبت میشه؟

 20. پرانا طب گفت:

  سلام دوست عزیز
  خیر. تست الکل جز تست های روتین اعتیاد معاینات بدو استخدام نیست

 21. امیر گفت:

  سلام میخواستم بدونم تو ازمایش تست ۱۲گانه عدم اعتیاد گل رو تا چند روز نشون میده یعنی تا چند روز قبلش گل کشیده باشیم نشون میده

 22. امیر گفت:

  سلام میخواستم بدونم تو ازمایش تست ۱۲گانه عدم اعتیاد گل رو تا چند روز نشون میده یعنی تا چند روز قبلش گل کشیده باشیم نشون میده

  1. پرانا طب گفت:

   سلام دوست عزیز
   ماری‌جوانا به مدت ۱۴ روز در خون, ۳۰ روز در ادرار و بیش از ۹۰ روز در موی سر باقی می‌ماند و قابل تشخیص است.
   مدت زمان ماندگاری انواع مواد مخدر در بدن را از لینک زیر بخوانید
   https://pranateb.com/1402/01/27/%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%af%da%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d9%85%d9%88%d8%a7%d8%af-%d9%85%d8%ae%d8%af%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%a8%d8%af%d9%86/6717/

   1. م گفت:

    سلام
    آیا بجای تست ادرار میتوان تست خون در پزشکی قانونی داد؟
    برای استخدام آموزش و پرورش

    1. PranaTeb گفت:

     سلام و درود
     خیر آیتم های خونی از طریق ادرار قابل سنجش نیستند

 23. حسین گفت:

  سلام من اندازه سر چوب کبریت و حتی کمتر ب ۲ مصرف مکنم تست دادم یه چند سی سی اب هم به نمونه ادرار اضافه کردم. به نظرتون منفی میشه؟ ضمنا هیچ چیز دیگر مصرف نمیکنم. خاهشا جواب بدین

 24. سیگاری متقاضی استخدام دولتی گفت:

  آیا نیکوتین برای استخدام دستگاههای دولتی سنجیده می‌شود؟

 25. سیگاری متقاضی استخدام دولتی گفت:

  آیا نیکوتین برای استخدام دستگاههای دولتی سنجیده می‌شود؟

  1. پرانا طب گفت:

   سلام دوست عزیز
   تست نیکوتین جز موارد مورد سنجش روتین در معاینات بدو استخدام دستگاه‌های دولتی و خصوصی نیست. مگر جز شروط استخدام یک سازمان باشد که در این صورت ممکن است کارفرما درخواست تست نیکوتین هم داشته باشد.

 26. پرانا طب گفت:

  سلام دوست عزیز
  تست نیکوتین جز موارد مورد سنجش روتین در معاینات بدو استخدام دستگاه‌های دولتی و خصوصی نیست. مگر جز شروط استخدام یک سازمان باشد که در این صورت ممکن است کارفرما درخواست تست نیکوتین هم داشته باشد.

 27. پرانا طب گفت:

  سلام و درود
  دوست عزیز متاسفانه متوجه سوال شما نشدم. لطفا دقیق‌تر مطرح کنید

 28. پرانا طب گفت:

  سلام و درود
  بله در تست اعتیاد ده گانه THC : تی اچ سی (ماریجوانا، گل و حشیش) نیز بررسی می‌شود.

 29. پرانا طب گفت:

  سلام و درود
  بله در تست اعتیاد ده گانه THC : تی اچ سی (ماریجوانا، گل و حشیش) نیز بررسی می‌شود.

 30. مهدی گفت:

  سلام کسی ک بنگ مصرف نکرده ولی دود بنگ رو چند شب ب صورتش خورده امکان این رو داره ک در آزمایش نشون بده؟؟

 31. علی رصا گفت:

  سلام من ازمایش اعتیاد دادم برای مرفین حشیش ترامادول شیشه وقرص های روانگردان وکوکایین .سری اول ترامودل مثبت شد چون ۵ روز بود نخورده بودم ولی دوباره ازم ازمایش گرفتن این سری ۱۵ روز نخورده بودم .ولی بجاش ب۲ مصرف کردم الان جواب ازمایش من مثبت میشه دوباره یا نه وسری اول نگفتن ب۲ مصرف کردم یعنی تو ازمایش نیست میخوام بدونم این سری دوباره مثل سری قبل ب۲ نشون داده نمیشه خیلی استرس دارم ممنون میشم راهنمایی کنید

 32. مهدی رک گفت:

  سلام وقت بخیر. آزمایش اعتیاد برای استخدام ارگان های دولتی معمولا چندگانه هست؟(هدف آزمون قضاوته)

 33. حسنعلی گفت:

  سلام.
  هزینه تست ۱۵۰ هزار تومن گرفتن، بنظرتون چه نوع تستی استفاده میکنن؟

 34. محمدرضا گفت:

  سلام خسته نباشد در ازمایش عدم اعتیاد ۳ گانه گل ماریجوانا رو نشون میده؟

 35. محمدرضا گفت:

  سلام خسته نباشد در ازمایش عدم اعتیاد ۳ گانه گل ماریجوانا رو نشون میده؟

 36. سلمان گفت:

  سلامدر برگه آزمایش نوشته شده ازمایش تجسس مورفین و آمفتامین
  مصرف بی ۲ را نشان میدهد یا باید ازمایش جدا گرفته شود

 37. مصی گفت:

  سلام اگر ازمایش اعتیاد درسال ۱۴۰۲برای استخدامی هزینش نزدیک به هشتادهزارتومن باشه نشون دهنده تست سه کاره هست؟اگه اره پس در تست سه کاره مورفین امفتامین ومتامفتامین یا متادون بررسی میشود ایا این یعنی اینکهb2 بررسی نمیشود وجواب عدم اعتیاد منفی میشه؟لطفا جواب بدهید.سپاس

  1. ناچار گفت:

   سلام میشه بگی تست سه گانه بود یا نه

 38. M گفت:

  سلام وقتتون بخیر من امروز رفتم آزمایش عدم اعتیاد بدم بعدا ک آزمایش دادم یادم اومد دیشب استامینوفن ۵۰۰ خوردم حالا نگرانم ک آزمایش مثبت میشه یا ن؟
  ممنون میشم راهنمایی ام کنید

 39. M گفت:

  سلام وقتتون بخیر من امروز رفتم آزمایش عدم اعتیاد بدم بعدا ک آزمایش دادم یادم اومد دیشب استامینوفن ۵۰۰ خوردم حالا نگرانم ک آزمایش مثبت میشه یا ن؟
  ممنون میشم راهنمایی ام کنید

 40. ناشناس گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما بنده مصرف روزی تا یک بسته ی ۱۰ تایی ترامادول رو داشتم والان ۲۱ روزه نخوردم ولی تا پریشب روزی ۱هشتم تا ۲ هشتم قرص ب۲ استفاده کردم که در مجموع ۶ قرص کامل ب۲ بود والان از پریشب اونم رو استفاده نکردم خواستم بدونم فردا تو آزمایش اعتیاد بنظرتون مثبت میشه باز کلن دو تاشون مدنظرم هست با تشکر

 41. ناشناس گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما بنده مصرف روزی تا یک بسته ی ۱۰ تایی ترامادول رو داشتم والان ۲۱ روزه نخوردم ولی تا پریشب روزی ۱هشتم تا ۲ هشتم قرص ب۲ استفاده کردم که در مجموع ۶ قرص کامل ب۲ بود والان از پریشب اونم رو استفاده نکردم خواستم بدونم فردا تو آزمایش اعتیاد بنظرتون مثبت میشه باز کلن دو تاشون مدنظرم هست با تشکر

 42. ..... گفت:

  سلام ببخشید من گاهی اوقات در ماه شاید یک بار قلیان بکشم و ۲ روز پیش هم کشیدم و ۲ روز دیگه باید برای ازمایش عدم اعتیاد بیام
  میخام بدونم چون ۲ روز پیش کشیدم ، جواب آزمایش مثبت میشه؟ اخه من اعتیاد ندارم چند ماه یبار درحد یکبار شاید بکشم

 43. رضا گفت:

  باسلام. ایا تست نیکوتین در ازمایشات ارتش گرفته میشود و نیکوتین تا چند روز در بدن قابل تشخیص است

 44. علی گفت:

  سلام وقت بخیر. من مدت زیادی (تقریبا ۶ سال) گل یا ماری‌جوانا مصرف میکنم و الان در شرف استخدام تو یه ایرلاین هواپیمایی هستم. میخواستم بدونم معمولا ایرلاین ها چه نوع تست اعتیادی میگیرن؟ ده گانه یا سه گانه ؟ و اینکه اگر ده گانه بگیرن، چه مدت از مصرف باید بگذره تا نتیجه منفی بشه؟

 45. حسین گفت:

  سلام‌خسته نباشید
  آیا در تست اعتیاد استخدامی آیا قرص کلونازپام که جز بنزودیازپین ها هستند تست اعتیاد را مثبت می کند
  و چند روز قبل مصرف نکنیم
  در کل ازمایش استخدامی بنزودیازپینها که همان کلونازپام است گرفته می شود

 46. مهرداد گفت:

  ایا از بیمه تامین اجتماعی هم میشه برای کمتر شدن هزینه ازمایش استفاده کرد

  1. PranaTeb گفت:

   سلام و درود
   بیمه هزینه های طب کار رو پوشش نمیده… اگر بیمه تکمیلی داشته باشین و قبول کنن ازتون ما میتونیم بهتون نامه بدیم

 47. رضا گفت:

  سلام. عذر میخوام ، آیا در تست ادرار سه گانه ( آلکالوئید های تریاک ، آمفتامین ، متامفتامین ) مصرفِ داروهایی مثل متادون و ترامادول هم مشخص می شود یا خیر ؟ با تشکر…

 48. آناهیتا گفت:

  سلام من حدود ۱۰ روز پیش شیره تریاک مصرف کردم کیت زدم منفی دراومد قرار پزشکی قانونی برای استخدام ,ازمایش بدم ایا اونجا هم منفی درمیاد یا ممکنه اونجا
  با دستگاه باشه و مثلت نشون بده؟

 49. ناچار گفت:

  سلام ، من تست دادم قیمتش شد ۸۴ تومن
  الان میتونیم با اطمینان بگیم این تست سه گانه بوده؟

  من ۳۸ روز پیش آخرین مصرف ویید بود احتمال اینکه تستم مثبت بشه هست؟

 50. سعید گفت:

  سلام خسته نباشید…
  من ۲۹ سالمه امروز اندازه یه نخود شیره تریاک خوردم تا حالا نخورده بودم روزی سه ساعتم ورزش هوازی دارم … برا آزمایش اپیوم بدو ورود استخدامی بنظرتون چن روزه دیگه برم ک تستم منفی شه ؟؟؟
  ممنون میشم جواب بدین

  1. رضا گفت:

   سلام وقت خیر است اعتیاد متادون تا چند وقت مشخص میشه بعد کسی که هفته یک بار میخوره چند روز داخل بدنش هستش واسه آزمایش طب کار سه گانه

 51. کیارش گفت:

  سلام وقت بخیر.ایا قرص اس سیتالوپرام یا همون ازیپم تست اعتیاد رو مثبت میکنه؟لطفا جواب بدین خیلی نگرانم

  1. PranaTeb گفت:

   بهتر هست از آزمایشگاه بپرسین

 52. امیر گفت:

  سلام
  من یک ماه هست قرص امپرازول برای معده و قرص داکسی برای پوست مصرف میکنم و هفته گذشته تست اعتیاد طب کار گرفتن و من اصلا خاطرم نبود که اینهارو مصرف میکنم چون فقط ازم پرسیدن که آرامبخش یا مسکن استفاده میکنم یا خیر؟و من هم خاطرم نبود که اینهارا مصرف میکنم.
  احتمال داره که است مثبت کاذب بشه؟

 53. علی گفت:

  ببخشید هزینه تستی ک سیگاری بودن طرف رو نشون بده چقدره

 54. مهران گفت:

  سلام وقت بخیر تست الکل برای ازمایش بدو استخدام تست دهگانه تا چند روز عموما مثبت میشه ؟ برای کسی سالی دو سه بار مصرف میکنه تفریحی.

  1. PranaTeb گفت:

   سلام وقت بخیر. آزمایشات عدم اعتیاد بدو استخدام تست الکل را شامل نمیشه

   1. مهران گفت:

    اگر به در خواست کارفرما گرفته بشه و ازمایش الکل هم توش باشه تا چند وقت نشون میده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *