تغذیه سالم, مقالات

8 نکته‌ کاربردی و ساده برای تغذیه سالم در محیط کار

8 نکته‌ کاربردی و ساده برای تغذیه سالم در محیط کار

هنگامی که شما در محل کار انتخاب‌های غذایی سالمی دارید، می‌تواند بهره‌وری و عملکرد شما را بهبود بخشد. همچنین می‌تواند به شما کمک کند شب بهتر بخوابید، سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کرده و در طول روز متمرکز بمانید. یادگیری استراتژی‌های مربوط به تغذیه سالم در محیط کار می‌تواند به شما کمک کند تا انتخاب‌های غذایی مفید داشته باشید و یک روال سالم برای حفظ سطح بالای انرژی در طول روز کاری خود ایجاد کنید. در این مقاله از پراناطب به این موضوع می‌پردازیم که خوردن مواد غذایی سالم در محل کار مهم است و چند استراتژی برای گنجاندن انتخاب‌های سالم‌تر در رژیم غذایی را بررسی خواهیم کرد.

چرا تغذیه سالم در محیط کار مهم است؟

برای کسانی که عادات سبک زندگی ناسالمی دارند، تغییر به عادات سالم‌تر می‌تواند چشم‌انداز دلهره‌آوری به نظر برسد. با وجود تمام ضرب‌الاجل‌ها، مسئولیت‌ها و تعهدات شخصی که زندگی بر دوش ما می‌گذارد، تغذیه سالم همیشه اولویت اول نیست. برنامه‌های غذایی سالم در دسترس و مقرون‌به‌صرفه در محل کار می‌تواند راه‌حلی عالی برای این مشکل باشد. مزایای این امر را در موارد زیر می‌توان خلاصه کرد:

چرا تغذیه سالم در محیط کار مهم است؟

1.    غیبت کمتر

یکی از مزایای بسیار آشکار یک دفتر پر از کارمندان سالم این است که این افراد کمتر غیبت می‌کنند. غیبت‌های مکرر در محل کار بر بهره‌وری تأثیر منفی می‌گذارد و هزینه‌هایی را که شرکت‌ها باید برای مراقبت‌های بهداشتی صرف ‌کنند افزایش دهد. کارمندانی که غذای سالم می‌خورند کمتر در معرض بیماری هستند. همین کارمندان نیز خیلی سریع‌تر از بیماری بهبود می‌یابند و کمتر در معرض خطر بیماری‌های جدی هستند.

2.    انرژی و بهره‌وری بیشتر

یکی دیگر از مزایای تغذیه سالم در محیط کار داشتن کارکنان پرانرژی است. این افزایش انرژی منجر به تمرکز بهتر در کار و بهره‌وری بالاتر می‌شود. هر چه تمرکز و نگرش شما بهتر باشد، در کار خود موثرتر خواهید بود. کارمندی که سالم است عموماً به خودش اعتماد بیشتری داشته و احتمالاً تأثیر مثبتی بر فرهنگ اداری دارد. غذاهای سالم قدرت مغز شما را تقویت می‌کند تا در شغل خود موفق‌تر باشید.

3.    استرس کمتر، موفقیت بیشتر

بسیاری از غذاهای سالم مانند اسفناج، زغال‌اخته و آووکادو در واقع هورمون‌های استرس مانند کورتیزول را کاهش می‌دهند. غذاها و نوشیدنی‌های غنی از ویتامین C همچنین از سیستم ایمنی محافظت می‌کنند و در عین حال هورمون‌های استرس را کاهش می‌دهند. استرس در محیط کار یک نیروی خطرناک و معکوس است و می‌تواند باعث شود که کارمندان در نقش خود بسیار کمتر موثر باشند. حتی دلیل شک کردن آن‌ها به توانایی‌های خود است.

4.    جذب و حفظ استعدادهای برتر

جذب و حفظ استعدادهای برتر یک چالش برای هر شرکتی است. با ترویج فرهنگ تغذیه سالم در محیط کار، شما می‌توانید جابجایی کارکنان و هزینه‌های استخدام را کاهش دهید. کارمندانی که احساس ارزشمندی می‌کنند و از آن‌ها مراقبت می‌شود، بسیار متعهدتر به کار خود هستند و احتمال کمتری دارد که در اولین پیشنهادی که برایشان پیش می‌آید، از شرکت شما بروند.

8 راهکار برای تغذیه سالم در محل کار

تغذیه سالم در محیط کار بسیار مهم است؛ زیرا آنچه می‌خورید مستقیماً بر عملکرد شما تأثیر می‌گذارد. تحقیقات نشان می‌دهد که خوردن مواد غذایی سالم به کارکنان کمک می‌کند تا تمرکز، توجه، خلاقیت بیشتر و حافظه بهتری داشته باشند. تغذیه سالم همچنین می‌تواند به بهبود خلق‌وخو و بالا رفتن سطح انرژی کمک کند و به‌ طور هم‌زمان استرس و اضطراب را کاهش ‌دهد. 8 استراتژی وجود دارد که ممکن است بخواهید برای داشتن تغذیه سالم در محیط کار اجرا کنید، از جمله:

8 راهکار برای تغذیه سالم در محل کار

1.    صبحانه سالم بخورید

قبل از شروع کار در صبح، مهم است که زمانی را برای خوردن صبحانه اختصاص دهید. اگر شما فردی هستید که صبح‌ها عجله دارید، غذا را از روز قبل تهیه کنید تا به ‌راحتی هنگام خروج از خانه صبحانه را با خود ببرید. شما همچنین می‌توانید به‌ سادگی یک گزینه ساده مانند نان تست سبوس‌دار با کره بادام زمینی یا ماست با میوه تازه را انتخاب کنید.

2.    بهترین غذاها برای محل کار را بشناسید

 در مورد ارزش غذایی مواد مختلف و تأثیری که می‌توانند بر سطح انرژی شما داشته باشند، آگاهی بیشتری کسب کنید، این امر به تغذیه سالم در محیط کار بسیار کمک خواهد کرد. به‌ عنوان ‌مثال، غذاهایی مانند سیب، موز، برنج قهوه‌ای و تخم‌مرغ می‌تواند منبع انرژی پایدار باشد. بهتر است از خوردن میان وعده‌ها و وعده‌های غذایی پر شکر و پرچرب که انرژی شما را کم می‌کند خودداری کنید.

3.    یک روتین برای خود ایجاد کنید

برای داشتن یک تغذیه سالم در محیط کار خود از قبل برنامه‌ریزی کرده و یک برنامه غذایی سالم ایجاد کنید تا با وعده‌های غذایی و انتخاب‌های سالم برای کار آماده شوید. تنقلات سالمی مانند آجیل، دانه‌ها و سبزیجات بخرید تا احتمال خرید تغذیه‌های ناسالم را در اواسط روز کاهش دهید. همچنین عادت کنید قبل از گرسنگی مواد غذایی سالمی را برای خود آماده کرده باشید تا به سمت مواد غذایی ناسالم و آماده جذب نشوید.

4.    برای غذا خوردن از میز کار خود دور شوید

بسیاری از کارمندان در حین کار از روی میز خود غذا می‌خورند. عادت کنید برای ناهار استراحت کنید و به دنبال یک مکان آرام باشید تا بتوانید از ناهار خود لذت ببرید. برای داشتن یک تغذیه سالم در محیط کار، این نکته بسیار ضروری است؛ زیرا با تمرکز بر غذای خود، متوجه علائم سیری در بدن خود خواهید شد و احتمال پرخوری را به همین روش تا حد زیادی کاهش می‌دهید. با استراحت و لذت بردن از ناهار، ممکن است بهره‌وری بیشتری داشته باشید.

5.    خوردن وعدههای غذایی منظم را فراموش نکنید

برای تغذیه سالم در محیط کار مهم است که وعده‌های غذایی منظم بخورید و در صورت مشغله کاری خاص از وسوسه حذف یک وعده غذایی اجتناب کنید. با خوردن وعده‌های غذایی در یک برنامه منظم، ممکن است حفظ سطح انرژی بالا، تمرکز روی کار و کاهش احتمال پرخوری در وعده غذایی بعدی برای شما آسان‌تر شود. حذف وعده‌های غذایی نیز می‌تواند بر خلق‌و‌خوی شما تأثیر بگذارد که در نهایت بر عملکرد کلی شما تأثیر خواهد گذاشت.

6.    آب بنوشید

برای به حداکثر رساندن بهره‌وری و توانایی‌های شناختی، مطمئن شوید که در حین کار به بدن خود آب کافی می‌رسانید. این امر به معنای نوشیدن آب و پرهیز از نوشیدنی‌های شیرین و نوشیدنی‌های کافئین‌دار زیاد است که می‌تواند باعث کم‌آبی بدن شما شود و بر خواب شما تأثیر بگذارد.

در محل کار آب بنوشید

7.    یک انتخاب ایده‌آل برای ناهار خود داشته باشید

خوردن ناهار سالم، انرژی پایداری را برای بقیه روز برای شما فراهم می‌کند و باید حاوی مواد مفیدی چون پروتئین، چربی، کربوهیدرات و سایر مواد مغذی باشد. البته از خوردن ناهارهایی که کربوهیدرات بالایی دارند، مانند غلات یا پاستا، اجتناب کنید؛ زیرا فوراً به شما انرژی می‌دهند و به دنبال آن خستگی سریع را به همراه دارند که بر تمرکز و انگیزه شما تأثیر منفی می‌گذارد.

برای تغذیه سالم در محیط کار اضافه کردن میوه‌ها و سبزیجات به ناهار خود را فراموش نکنید. در برخی موارد، هر چه فرد میوه و سبزیجات بیشتری مصرف کند، متمرکزتر و شادتر است. باقیمانده شام ​​می‌تواند یک گزینه عالی برای ناهار باشد. همچنین می‌توانید سبزیجات را به همراه یک کربوهیدرات مانند برنج قهوه‌ای و یک پروتئین بدون چربی برای ناهار سالم بخورید.

8.    میان‌ وعده بخورید

خوردن میان ‌وعده به شما کمک می‌کند تا بیش ‌از حد گرسنه نشوید و احتمال انتخاب مواد غذایی و میان وعده‌های مضر و ناسالم را تا حد زیادی کاهش دهید. وقتی برای خوردن میان وعده آماده شدید، زمانی را برای بلند شدن از صندلی خود و دور شدن از میز کار اختصاص دهید. کمی پیاده‌روی کنید یا ورزش‌های مناسب اداری یا کششی انجام دهید. این حرکات به شما کمک می‌کند تا احساس شادابی و نشاط بیشتری داشته باشید.

بهترین مواد غذایی برای محل کار

داشتن یک روتین و برنامه برای تغذیه سالم در محیط کار برای اکثر کارکنان اداری پرمشغله ضروری است. مواد غذایی زیر انتخاب خوبی برای سیر نگه داشتن و سالم ماندن شما هستند:

  • آجیل‌ها: آجیل‌ها سطح کلسترول بد را کاهش می‌دهند و برای سلامت قلب شما مفید هستند.
  • میوه: شما نمی‌توانید لیستی از مواد غذایی سالم برای کار را بدون گنجاندن میوه‌های تازه تهیه کنید!
  • سبزیجات: مانند میوه‌ها، سبزیجات باید در لیست شما باشند و هر روز مقدار زیادی از آن را بخورید.
  • شکلات تلخ: شکلات تلخ سرشار از مواد مغذی است و می‌تواند سلامت شما را بهبود بخشد.
  • گرانولا: گرانولا مقادیر قابل‌توجهی فیبر و آهن دارد.
  • گوشت: این ماده غذایی حاوی پروتئین است و برای مدت طولانی‌تری شما را سیر نگه‌ می‌دارد.

بهترین مواد غذایی برای محل کار

سخن پایانی

همان‌طور که اشاره شد تغذیه سالم در محیط کار یکی از شروط اصلی برای حفظ سلامت و افزایش بهره‌وری شما در محل کار است. این امر نه فقط برای خود کارکنان، بلکه برای کارفرمایان اهمیت زیادی دارد. اگر به ‌عنوان یک کارفرما به دنبال محیط کاری سالم و پویا هستید، معاینات دوره ای شغلی را در برنامه سازمانی قرار دهید. متخصصان پراناطب مشاوره‌های لازم در این زمینه را به شما ارائه خواهند داد.

سوالات متداول

  • چرا تغذیه سالم در محیط کار اهمیت دارد؟

تغذیه سالم در محل کار بسیار مهم است؛ زیرا آنچه می‌خورید مستقیماً بر عملکرد شما تأثیر می‌گذارد. همچنین خوردن مواد غذایی سالم به کارکنان کمک می‌کند تا تمرکز، توجه، خلاقیت بیشتر و حافظه بهتری داشته باشند.

  • چه غذاهایی را نباید در محل کار مصرف کرد؟

غذاهای پرشکر و پرچرب شاید به ‌سرعت شما را سیر می‌کنند؛ اما در کمترین زمان باعث افت انرژی و کاهش سطح بهره‌وری شما در محیط کار خواهند شد. همچنین خستگی مفرط را در پی خواهند داشت.

  • بهترین راه برای حفظ تغذیه سالم در محل کار چیست؟

داشتن یک روتین، تهیه ناهار از قبل، تهیه میان‌ وعده سالم برای جلوگیری از خرید مواد غذایی ناسالم، دور شدن از میز کار حین خوردن غذا در حین کار، مصرف مقدار کافی آب در طول روز از مهم‌ترین موارد برای تغذیه سالم در محل کار به شمار می‌رود.

بیشتر بخوانید:

استرس شغلی چیست و چه عوارضی دارد؟

آگاهی بخشی کارکنان آزمایشگاه ‌های بالینی در مورد ایدز

روشنایی مناسب محیط کار

کاربرد رنگ ها در ایمنی و HSE

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *