معرفی نامه معاینات بدو استخدام طب کار دانلود فرم خام

معرفی نامه معاینات بدو استخدام یک فرم خام شامل مشخصات فردی، کد ملی و سمت شغلی همراه با نوع معاینات و آزمایشات طب کار درخواستی است. این معرفی نامه توسط واحد منابع انسانی و یا واحد بهداشت حرفه‌ای شرکت یا سازمان به فردی که قرار است در یک سمت شغلی استخدام شود داده می‌شود. توجه کنید که فرم معاینات پزشکی بیمه تامین اجتماعی که جهت معرفی به مراکز طب کار ارائه می‌شود باید دارای عکس متقاضی و مهر و امضای شرکت تقاضا دهنده باشد. در مرکز طب کار پرانا کلیه معاینات طب کار اعم از معاینات بدو استخدام و معاینات دوره ای انجام می‌پذیرد. در ادامه نمونه نامه معرفی پرسنل به طب کار ارائه شده است که جهت مراجعه پرسنل به پراناطب می‌توانید آن را دانلود و پرینت نمایید و مشخصات پرسنل را در آن تکمیل کنید.

نامه طب کار چیست؟

دریافت فرم معاینات بدو استخدام تامین اجتماعی

معرفی نامه طب کار شامل نام و نام خانوادگی، کد ملی، سمت شغلی و واحد کاری مربوطه همراه با مهر و امضای شرکت تقاضا دهنده است. در فرم معاینات بدو استخدام تامین اجتماعی نوع معاینات؛ معاینات بدو استخدام، دوره ای یا موردی قید شده است. همچنین لازم است سازمان مربوطه نوع آزمایشات درخواستی را در صورتی که آزمایشاتی بیشتر از آزمایشات روتین معاینات بدو استخدام مورد نظر باشد، و نیز تست اعتیاد و نوع آن را یا در معرفی نامه طب کار لحاظ کنند و یا با کارشناسان ما در میان بگذارند. در لینک زیر نمونه نامه معرفی به طب کار را می‌توانید مشاهده و دانلود نمایید. با تکمیل فرم خام معرفی نامه طب کار و درج اطلاعات درخواستی پرسنل، معاینات توسط مجموعه پراناطب انجام شده و نتیجه آن بصورت مهر و موم شده و محرمانه به شرکت تحویل داده می‌شود.

آزمایشات روتین معاینات بدو استخدام شامل چیست؟

تست‌ها و آزمایشات روتین معاینات بدو استخدام تامین اجتماعی شامل:

آیا در معاینات بدو استخدام آزمایش ادرار نیز انجام می‌شود؟

با توجه به آیین‌نامه معاینات طب کار آزمایش ادرار جز آزمایشات روتین بدو استخدام نیست مگر برای مشاغل خاص. در نتیجه با توجه به نوع شغل و آلاینده های موجود در محیط کار مانند مشاغل بیمارستانی و یا صنعتی ممکن است انجام آزمایش ادرار در معاینات بدو استخدام ضروری باشد. البته لازم به ذکر است که در صورت درخواست انجام آزمایش عدم اعتیاد نیز آزمایش ادرار وجود خواهد داشت. زیرا تست اعتیاد به انواع مواد مخدر در ایران معمولا از طریق نمونه ادرار انجام می‌شود.

آخرین لیست اعلام شده هزینه طب کار را از لینک زیر بخوانید…

در تست اعتیاد معاینات بدو استخدام چه آیتم‌هایی بررسی می‌شود؟

آزمایش اعتیاد معاینات بدو استخدام تامین اجتماعی یکی از تست‌های معاینات طب کار است که الزام قانونی ندارد. اما هر کارفرما بنا به قوانین و خط مشی سازمان خود ممکن است یکی از انواع تست اعتیاد را برای استخدام متقاضی کار درخواست کند. تست اعتیاد روتین معاینات بدو استخدام مورد تقاضا از سوی کارفرمایان معمولا تست اعتیاد سه گانه است. با این وجود ممکن است برخی از کارفرمایان تست اعتیاد ده گانه نیز درخواست دهند. انواع آزمایش عدم اعتیاد طب کار و آیتم‌های مورد بررسی در آن‌ها را در زیر می‌خوانید.

تست اعتیاد ده گانه شامل:

 • مورفین (تریاک، هرویین)
 • شیشه
 • آمفتامین
 • متادون
 • ترامادول
 • بنزودیازپین‌ها
 • بوپرنورفین
 • ماریجوانا، گل و حشیش
 • باربیتورات‌ها
 • ضدافسردگی‌های سه‌حلقه‌ای

تست اعتیاد سه گانه شامل:

 • آمفتامین
 • متادون
 • مورفین (تریاک، هرویین)

مدراک و شرایط لازم برای انجام معاینات بدو استخدام چیست؟

جمع بندی

در این مقاله ذکر شد که در فرم معاینات قبل از استخدام تامین اجتماعی چه اطلاعاتی باید درج شود. همچنین مروری داشتیم بر آیتم‌های مورد سنجش در معاینات بدو استخدام، هزینه طب کار، آزمایش اعتیاد و… . کارفرمایان محترم در صورت هر گونه سوال در مورد نامه طب کار و نحوه انجام معاینات و نیاز به هماهنگی جهت معرفی پرسنل خود به مجموعه طب کار پرانا با شماره های ۰۲۱۸۸۸۸۹۹۹۹ و ۰۹۳۸۱۲۰۰۵۸۹ تماس بگیرید. کارشناسان ما از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۶:۳۰ روزهای شنبه تا چهارشنبه پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

نظرات کابران

کابران درمورد ما چه می‌گویند...

 آخرین

مقــالات