ارگونومی در صنایع

ارگونومی صنعتی به ارزیابی ارگونومی در محیط های غیر اداری مانند تولید، مونتاژ، انبارداری، تاسیسات یا آزمایشگاه‌ها و… اشاره دارد. کارکنان در محیط‌های صنعتی در معرض خطرات مختلفی مانند دمای شدید، سر و صدا، ارتعاش، پوسچر بدنی نامناسب، حرکات تکراری و جابجایی بارهای سنگین قرار دارند. مشاوران ارگونومی ما می‌توانند با همکاری شما خطرات ارگونومیک موجود را با استفاده از روش‌های ارزیابی ریسک معتبر شناسایی کرده تا آن‌ها را به حداقل برسانند یا از بین ببرند. نتیجه این اقدام این موقعیت را برای کارکنان شما فراهم می‌کند تا راحت، کارآمد و ایمن کار کنند. علاوه بر این می‌توانید از سایر خدمات ما از جمله معاینات بدو استخدام و معاینات دوره ای برای سازمان خود بهره‌مند شوید. جهت هماهنگی و اطلاع از هزینه طب کار و خدمات ارگونومی با ما تماس بگیرید.

ارزیابی، آموزش و مشاوره ارگونومی در صنعت

مراحل خدمات ارگونومی صنایع پراناطب؟

چرا پراناطب را برای خدمات ارگونومی صنعت خود انتخاب کنیم؟

یکی از جنبه‌های ارگونومی در صنعت بر طراحی تجهیزات کار و ایستگاه‌های کاری برای اطمینان از ایمنی کارگران صنعتی متمرکز است. ما می‌دانیم که هر محل کاری منحصر به فرد است و هر شرکت یا سازمان نیازهای متفاوتی دارد. خدمات مشاوره ارگونومی ما کاملاً قابل تنظیم و مخصوص صنعت است. ما از تکنیک‌های ارزیابی ریسک مبتنی بر علم برای شناسایی، اندازه‌گیری، اولویت‌بندی و کنترل عوامل خطر ارگونومیک مانند پوسچر نامناسب، حرکات تکراری تکرار، اعمال نیرو و  حمل بار استاتیک استفاده می‌کنیم. به حداقل رساندن مواجهه با این عوامل خطر می‌تواند خطر آسیب را کاهش دهد و راحتی و بهره‌وری را بهبود بخشد. جهت راهنمایی و دریافت توضیحات بیشتر با ما تماس بگیرید.

مشاوره، ارزیابی و آموزش

ارگونومی صــــــنایع پراناطب

دردهای اسکلتی-عضلانی

یک مشکل پر هزینه و رو به رشد در مشـــــــــاغل صــــــــنعتی

تاثیر مداخلات ارگونومیک

50 %+

کاهش اختلالات اسکلتی عضلانی

50 %+

کاهش صدمات شــــــــــــــــــــــــــــــغلی

0 %+

افزایش تولید و رانـــــــدمان کاری

لزوم اجرای خدمات ارگونومی در صنعت

دلایل متعددی در رابطه با لزوم توجه کارفرمایان کارگاه‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی و صنایع به ارتقاء شرایط ارگونومی در محیط کار وجود دارد که از آن جمله می‌توان به ارتقاء ایمنی، سلامت و راحتی نیروی انسانی در محیط کار، نگهداری و حفظ سلامت شاغلین، بهبود ارائه خدمات به مشتریان، کاهش غرامت‌های ناشی از آسیب‌های MSD/CTD، کاهش غیبت‌های ناشی از کار، کاهش روزهای کاری از دست رفته و هزینه‌های مربوط به آن و همچنین  ارتقاء کیفیت زندگی اشاره نمود. از دیگر فواید ارگونومی افزایش بهره‌وری وافزایش بازدهی فرآیند می‌باشد که سود اقتصادی ناشی از بهبود شرایط را نیز بدنبال خواهد داشت.

نظرات کاربران

کاربران درمورد ما چه می‌گویند...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *