متخصص طب کار و بیماریهای شغلی

مدیر و موسس مرکز تخصصی طب کار پرانا

من صبا ناسوتی فرد متولد سال 1360 هستم. پزشکی عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی ایران و دوره تخصص طب کار در دانشکاه علوم پزشکی تهران به اتمام رساندم از سال 1391 در حوزه طب کار و بیماریهای شغلی فعالیت دارم در این سال ها و در طی انجام بیش از 10 هزار معاینه شغلی اعم از بدو استخدام و دوره ای موارد ارجاعی و موارد شکایات ناشی از قصور کارفرما و عدم توجه به معاینات شاغلین تجربه ارزشمندی در زمینه پیشگیری از مخاطرات سلامتی در افراد شاغل به دست آوردم. نتیجه این تجربیات را به صورت ایجاد تغییراتی اساسی در ساختار معاینات شاغلین برنامه ریزی و طراحی کردم. در حال حاضر مرکز ما به عنوان تنها مرکز ارائه دهنده خدمات سلامت به صورت جامع و کل نگر به شاغلین محترم فعالیت دارد. به جهت مقام نظارتی و جایگاه سیاست گذاری که در 2 سال فعالیت به عنوان کارشناس مسوول طب کار در وزارت بهداشت و درمان داشتم و همچنین به سبب تجربه طولانی و ارزشمند فعالیت به عنوان پزشک معاینه و پزشک اظهار نظر کننده نهایی در بسیاری از صنایع بزرگ، کاستیهای موجود در روند فعلی طب کار را شناسایی کردم و راه حل‌هایی برای هرچه پرفایده کردن معاینات، طراحی و اجرا کردم و اعتقاد کامل دارم با انجام این معاینات به صورت مسئولانه و دلسوزانه و با ایجاد تغییراتی کارا میتوان در پیشگیری از بروز بیماریها و بیماریابی سریع در مراحل اولیه اختلال، گامی بزرگ در بهبود و پایداری سلامت شاغلین عزیز و خانواده‌های آنها و بالتبع به کارفرماهای عزیز هدیه کرد.

مهندس بهداشت حرفه‌ای

سرپرست پروژه ها

من فرزانه محتشمی متولد سال 1359 هستم. دوره کارشناسی خود را در رشته بهداشت حرفه‌ای در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران گذرانده‌ام. تاکنون بیش از 12 سال است که در مراکز طب کار مختلف مشغول به فعالیت هستم و تجارب بسیاری در حوزه بهداشت حرفه‌ای کسب کرده‌ام. همچنین به عنوان مشاور بهداشت حرفه‌ای در صنایع و در زمینه آلاینده سنجی نیز تجاربی دارم.

مهندس بهداشت حرفه‌ای

کارشناس بهداشت حرفه‌ای

من فرانک حجاری‌زاده متولد سال 1374 هستم. دوره کارشناسی خود را در رشته مهندسی بهداشت حرفه‌ای در دانشگاه آزاد علوم پزشکی تهران گذرانده و در سال 1397 فارغ التحصیل شدم. حدود 4 سال در حوزه بهداشت حرفه‌ای در شبکه بهداشت و درمان و مراکز طب کار فعالیت داشتم و هم اکنون در مرکز تخصصی طب کار پرانا بعنوان کارشناس بهداشت حرفه‌ای مشغل به فعالیت هستم.